בית מאמרים גיבוש העובדים בעסק
גיבוש העובדים בעסק PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 

צוות עובדים מגובש בעסק ללא ספק יבואו תפוקה טובה יותר. מהאווירה בסביבת העבודה, ועד לשיתוף פעולה מקסימאלי בין העובדים בצוותים השונים, האפקטיביות שניתן ליצור בעזרת גיבוש העובדים, מעניקה לעסק כוח נוסף. בחברות גדולות רבות כגון גוגל, גיוס העובדים מלווה במבדק ומבחנים שלבסוף מחליטים האם המרואיין מתאים לסביבת העבודה בחברה. חלק מתהליך השמה בהייטק דורש ברוב המקרים עבודה בצוותים. צוות מגובש זה לא מובן מאליו, לעיתים זה קיים באופן טבעי, ולעיתים צריך לבנות את זה, לחזק את זה ולשפר את זה.


ימי הגיבוש השונים זו חוויה חובה ומהנה כאחד לכל צוות באשר הוא. הסמינרים השונים, הסדנאות מטעם העבודה, וההעשרה המקצועית אומנם תורמים מאוד לידע ולמקצועיות העובדים, אך לא תורמים לגיבוש ולפיתוח התקשורת הבינאישית בצוות העובדים. ימי גיבוש לעובדים יוצרים חיבור אמיתי בין המשתתפים, העובדים יכירו יותר טוב אחד את השני, שבירת השגרה שטמונה בתהליך זה מאוד חשובה לפתיחות והחיבור בין העובדים. כל התהליך הזה למעשה קורה באופן טבעי, אך כדאי להתאים את התוכל למשתתפים עצמם.

ערבי גיבוש מומלץ לקיים מחוץ לסביבת העבודה, ללא בגדי עבודה כמובן ולעיתים עם בני\בנות זוג. ישנם שלושה סוגי סדנאות גיבוש עיקריים, ערבי גיבוש פאסיביים, חצי אקטיביים ואקטיביים.
בערבי הגיבוש הפאסיביים צוות העובדים יכול להיות נוכח באירוע תרבות כגון סרט, הצגה וכיו"ב.
בערבי הגיבוש האקטיביים למצחה, ישתתפו העובדים בסדנא, בה יהיו מעורבים לעיתים באופן פעיל.
ערבי הגיבוש האקטיביים מלאי דינאמיות והשתתפות פעילה של כל צוות העובדים, לרוב בערבי גיבוש אקטיביים תהיה פתיחות רבה בין העובדים ושיפור היכולות התקשורתיות בין העובדים וחיזוקם. ההומור הרווי בסדנאות אלו מתמזג עם השנינות ויוצרות חיבור מהנה למשתתפים, גם העובדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז ימצאו עניין ויהיו פעילים בסדנאות גיבוש לעובדים.

למחר היום תגלו שהעובדים יותר מחייכים אחד לשני, תפוקת העבודה תשתפר באופן משמעותי. יצירת אוירה כייפית בסביבת העבודה יכולה להשפיע על העובד לא רק בזמן עבודתו מול חברי הצוות שלו, אלא גם בזמן שהוא עצמו שקוע בעבודתו. ישנם גם מקרים שעובדים מסוימים ללא שום סיבה מוצדקת, לא כל כך מתקשרים טוב, או אנרגיות שליליות מרחפות כשהם אחד בסביבתו של השני. ימי גיבוש יכולים לשפר ולפתוח ערוצי תקשורת חדשים בין העובדים השונים.

 

קישורים מומלצים

 

מפגש הכנה לראיון עבודה

 

 

 
© 2008 עבודה וקריירה