בית מאמרים בחירת קליניקה לטיפול רפואי
בחירת קליניקה לטיפול רפואי PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 

 

אתה רופא או מטפל אשר מעוניין לפתוח קליניקה לטיפול רפואי באופן פרטי? רופאים ומטפלים רבים בוחרים בדרך זו על מנת להעניק טיפול מקצועי ללקוחותיהם. בחירת קליניקה לטיפול רפואי אינה עניין פשוט. למשל, בחירת רופא מומחה בתחום מחלות לב היא קריטית. כך שבעת בחירת קליניקה לטיפול רפואי יש להתחשב במספר גורמים, אשר יבטיחו את הצלחת הקליניקה הפרטית ואת שביעות רצון הפציינטים. אנשים מסויימים סובלים מתסמינים כמו דיכאון, חרדות ולחץ בבחירת הקליניקה המתאימה לטיפול. למשל יש אנשים שחוששים לקבוע פגישה אצל פסיכולוג.

 

  • בעת בחירת קליניקה פרטית לטיפול רפואי, על הרופא או המטפל לבחור במקום המתאים ביותר להקמת מרפאה, הן מבחינת האסתטיקה והן מבחינת נוחות המטופלים ואופן קבלתם. קליניקה לטיפול רפואי צריכה להכיל חדרי המתנה נוחים ונעימים, עמדת קבלה, חדר רופא גדול על מנת להעניק את הטיפולים בנוחות, מחסן במקרים מסוימים ועוד.
  • קליניקה לטיפול רפואי צריכה להיות ממוקמת במקום אשר ניתן להגיע אליו בקלות ואמצעי התחבורה הציבורית אליו הם בתדירות גבוהה.
  • קליניקה לטיפול רפואי צריכה להכיל חניה מסודרת לנוחות הפציינטים המגיעים לשם קבלת טיפול.

 

בחירת קליניקה לטיפול רפואי – מהן האפשרויות?

רופא או מטפל אשר מעוניין לפתוח קליניקה פרטית לטיפול רפואי, יכול לבחור בין שתי אפשרויות עיקריות:

  1. פתיחת קליניקה לטיפול רפואי במרכזים רפואיים מסודרים – בחירת מרכזים רפואיים לפתיחת קליניקה לטיפול רפואי היא בעלת יתרונות רבים, הן עבור הרופא והן עבור הפציינטים. מרכזים רפואיים מהווים מקום אידיאלי עבור מרפאות פרטיות - הם ממוקמים בדרך כלל באזורים מרכזיים, המאפשרים דרכי הגעה נוחה הן ברכב פרטי והן בתחבורה ציבורית. למרכזים רפואיים ישנם מקומות חניה מסודרים עבור רופאים ופציינטים. בחירת קליניקה לטיפול רפואי במרכז רפואי תאפשר תנאים אידיאלים לתפעול השוטף של מרפאה – מזכירות רפואית, מחסנים, שירותי ניקיון, חדרי קבלה מפוארים, מרפאות המאובזרות בדיוק עבור מתן טיפול רפואי ועוד. בנוסף, הרופא יכול להתייעץ עם עמיתים מקצועיים בנוגע למקרים רפואיים שונים, דבר שבהחלט תורם ליעילות ומקצועיות הטיפול. יחד עם זאת, פעמים רבות עלות השכירות של קליניקה לטיפול רפואי במרכזים רפואיים היא גבוהה ביותר.
  2. פתיחת קליניקה לטיפול רפואי במרכז מסחרי או בית פרטי – יתרונותיה העיקריים של בחירה זו לשם פתיחת מרפאה פרטית הם עלות נמוכה יותר מאשר במרכז רפואי מסודר וכן הנאה מפרטיות, לעומת מרכז רפואי שהומה אדם לאורך כל שעות היום. יחד עם זאת, בחירת מרפאה פרטית במרכז מסחרי או בתים ברחובות שקטים, צריכה להיעשות תוך שיקול דעת והתחשבות בצרכים שונים – גודל החדר והתאמתו למתן שירות רפואי, דרכי ההגעה אל המקום, אפשרויות חניה ועוד.
מומלצים
 
© 2008 עבודה וקריירה